Mistrzostwa Europy w tchoukballu - Radevormwald 2014

Polska reprezentacja ma za sobą bardzo udany występ na mistrzostwach Europy w 2014 roku. To już trzecia impreza międzynarodowa rangi mistrzowskiej, na której wystąpiła nasza drużyna. Turniej odbył się w dniach 30.07­2.08.2014 w Niemczech, w miejscowości Radevormwald. Brało w nim udział 11 zespołów z całej Europy: reprezentacje Włoch, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Belgii, Hiszpanii oraz dwie drużyny z Niemiec. O ile nasi zawodnicy 2 lata temu zajęli ostatnie miejsce, o tyle w tym roku wypadli bardzo dobrze, bo wywalczyli aż siódmą pozycję. Celem drużyny było wygranie pierwszego oficjalnego meczu międzypaństwowego. Plan udało się wykonać z nawiązką – pokonane zostały drużyny Niemcy B i Francji, a w emocjonującej, finałowej walce o 7. miejsce udało się zwyciężyć także z Belgią.

Mistrzami Europy zostali Austriacy, na drugim miejscu uplasowali się Włosi, a na trzecim – Szwajcarzy.
Abstrahując od dobrej formy naszych zawodników, mistrzostwa należy uznać za udane również z powodu bardzo sympatycznej atmosfery. Wszystkie drużyny miały okazję zapoznać się także poza boiskiem, niemieccy gospodarze stworzyli przyjazny nastrój. Wydaje się, że nie tylko polska drużyna nie marnowała czasu przez ostatnie dwa lata. Wszystkie reprezentacje znacząco podniosły swój poziom i całe zawody okazały się bardzo wymagające.

Polska reprezentacja wystąpiła w składzie: Aleksander Gortych, Tomasz Kleszcz, Hubert Cieśliński, Jan Prostacki, Marcin Jeżo (pierwszy trener), Piotr Reclik, Marek Wieczorek, Adam Pinocy, Artur Stelmaczonek (drugi trener), Paweł Ryguła i Aleksander Smoczyński.