Mecze towarzyskie Czechy-Polska

Szóstego kwietnia 2014 roku odbyła się w Pradze seria meczy towarzyskich z udziałem reprezentacji Polski i Czech. Była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle bardzo mocnego rywala, jakim bez wątpienia są nasi południowi sąsiedzi.

W sumie odbyły się trzy spotkania towarzyskie, które zakończyły się następującymi wynikami:

Polska - Czechy B (Mężczyźni) 50:50
Polska - Czechy (Kobiety) 31:47
Polska - Czechy A (Mężczyźni) 46:55

Wszystkie mecze sędziował nasz przyjaciel z Brazylii i pionier tchoukballu: Julio Calegari.

Pierwsza konfrontacja z kadrą Czech B była sparingiem i ostatnią fazą procesu selekcji 12 zawodników, mających wystąpić na Mistrzostwach Europy w tchoukballu. Sam mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w dramaturgie wydarzeń. Polska drużyna przegrywała niemalże przez całe spotkanie, by w końcówce doprowadzić do remisu. Zawsze walczymy do końca!

Wydarzeniem dnia był jednak pierwszy mecz polskich tchoukballistek od Mistrzostw Europy w 2010 roku. Nasza drużyna składa się z młodych i utalentowanych zawodniczek, które pojechały do Pragi po doświadczenie. Mimo sporej presji, która zauważalnie ciążyła na naszych reprezentantkach od pierwszego gwizdka, nasze panie dzielnie walczyły z ich koleżankami z Czech i ostatecznie przegrały szesnastoma punktami. Czekamy z utęsknieniem na rewanż!

Panie wystąpiły w składzie: BOBER Gosia, BOGUSZ Agata, DURCZAK Katarzyna, GRYCHTOX Kinga, GRYCHTOX Nadia, LUBSZCZYK Sonia, MIREK Agnieszka

Mecz kadr A rozpoczął się wyrównanie. Obie drużyny testowały swoje ustawienia, gra z minuty na minutę zyskiwała na płynności i widowiskowości. Pod koniec pierwszej tercji Czesi uzyskali 5 punktową przewagę, by w drugiej podkręcić jeszcze bardziej tempo i dołożyć 6 kolejnych. Ostatnia tercja była najbardziej wyrównana - Polska zremisowała ją 20:20 i uległa w meczu jedenastoma punktami.

Panowie wystąpili w składzie: CIEŚLINSKI Hubert, JEŻO Marcin, KLESZCZ Tomasz, LEDWOŃ Jan, PINOCY Adam, PIWOARCZYK Michał, RECLIK Piotr, RYGUŁA Paweł, SMOCZYŃSKI Alexander, STELMACZONEK Artur, WBIECZOREK Marek, Zych Zbigniew. W meczu z Czechami B wystąpili także Jakub POŚPIECH, Jan PROSTACKI oraz Przemysław ZYRA.

Wszystkie mecze odbyły się w atmosferze przyjaźni i zrozumienia karty tchoukballu.