Pierwszy mecz międzymiastowy już za nami

Czwartego czerwca 2011 r. miało miejsce historyczne wydarzenie. Odbył się pierwszy w dziejach polskiego tchoukballu mecz pomiędzy reprezentacjami dwóch miast. W szranki stanęły zespoły z Warszawy i Rybnika. Gospodarzem był Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku. Organizatorzy zapewnili rozgrywkom świetną oprawę. Mecz otworzył dyrektor szkoły Pan Marek Florczyk, rozdania dyplomów dokonała Pani Anna Gruszka, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej m. Rybnik. Spotkanie relacjonowała również lokalna telewizja — materiał można obejrzeć na stronie TVT Rybnik, a zdjęcia w galerii Serwisu Miejskiego Rybnika.

Przed oficjalnym meczem drużyny odbyły wspólny trening, doskonaląc podania i sztukę obrony. Adepci tchoukballu z Rybnika oraz Warszawy pilnie słuchali prowadzącego trening Marcina Jeżo, członka naszego Stowarzyszenia. Drużyna z Warszawy, w składzie której znaleźli się reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy 2010, starała się podzielić swoimi umiejętnościami, a zawodnicy z Rybnika bardzo szybko uczyli się nowych elementów.

Kolejnym punktem w planie dnia było rozegranie dwóch meczów treningowych pomiędzy ekipą warszawską, a drużynami uczniów ZSB w Rybniku oraz reprezentacją nauczycieli WF z Rybnika. Oba spotkania były bardzo wyrównane, o czym świadczą rezultaty (pierwszy mecz zakończony remisem 33:33, a drugi minimalną, dwupunktową przewagą drużyny warszawskiej). O godzinie 16-tej nadszedł czas na gwóźdź programu — oficjalny mecz towarzyski. Obie drużyny wyszły na parkiet bardzo zmotywowane, wystawiając swoje najsilniejsze składy. Zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Zgromadzeni widzowie nie zawiedli się. Pierwsza tercja meczu zakończyła się minimalną przewagą zespołu z Warszawy. Rybniczanie jednak nie dawali za wygraną, odrabiając straty. Ostatecznie drugą tercję jak i cały mecz wygrała drużyna warszawska, która zmobilizowała wszystkie rezerwy obrony, aby zatrzymać dynamiczne ataki zawodników z Rybnika. Mecz zakończył się wynikiem 69:62 dla drużyny z Warszawy. Po meczu wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili, że było to prawdziwe święto tchoukballu. Zawodnicy mieli okazję wymienić doświadczenia oraz wzajemnie się zmotywować do dalszego doskonalenia umiejętności. Rybniczanie już zapowiedzieli rewanż w Warszawie. Liczymy, że wrześniowy III Festiwal Tchoukballu Plażowego będzie ku temu dobrą okazją. Zapraszamy wszystkich sympatyków i zawodników do wspólnej gry na piasku we wrześniu. Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie oraz fan page na Facebook.
Relacja: Dagmara Brylak