Warsztaty tchoukballowe w Poznaniu

21 października 2009 r. w poznańskim Gimnazjum nr 43 odbyły się warsztaty prezentujące tchoukball. Warsztaty poprowadził Mikołaj Karolczak z SKF „Tchoukball.pl” z pomocą p. Danuty Passon, nauczycielki gimnazjum, a patronat nad nimi objął Poznański Szkolny Związek Sportowy.

Zajęcia składały się z 3 części. Najpierw odbył się trening z gimnazjalistami, podczas którego ćwiczyliśmy podstawowe elementy gry, takie jak podania, rzuty na bramkę czy technikę obrony. Następnie miała miejsce prezentacja dla nauczycieli wf., podczas której prowadzący przybliżył ideę tego sportu, podstawowe zasady gry oraz pokazał filmy i zdjęcia z turniejów tchoukballowych.

Ostatnią część warsztatów stanowił trening na dużej, pełnowymiarowej sali, zarówno dla uczniów gimnazjum, jak i dla przybyłych nauczycieli wf. Zostały tu pokazane kolejne elementy gry w tchoukball, takie jak rozegranie ataku czy ustawienie i przemieszczanie się drużyny na boisku. Na koniec rozegraliśmy kilka krótkich meczów w mieszanych składach.

Po warsztatach część uczestników wyraziła chęć propagowania tchoukballu w swoich szkołach. W sprawie zakupu sprzętu można kontaktować się p. Danutą Passon z ww. gimnazjum. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z warsztatów, które znajdują się w galerii.