Mistrzostwa Europy 2010 

Kolejny raz udział Polskiej Reprezentacji w Mistrzostwach Europy w Tchoukballu stał się faktem! Impreza pod patronatem Międzynarodowej Federacji Tchoukballu — FITB European Tchoukball Championships 2010 — odbyła się w dniach 27-29 sierpnia w Hereford, w Wielkiej Brytanii. Po Mistrzostwach Europy 2008 w Republice Czeskiej, była to już druga impreza międzynarodowa rangi mistrzowskiej, w której zaprezentowała się męska i żeńska kadra naszych czukbolistów. Poza Polską, w Mistrzostwach Europy 2010 udział wzięły reprezentacje Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii oraz dwie drużyny wystawione przez gospodarza turnieju, Wielką Brytanię.

Reprezentacja Polski, wspierana specjalnie na tę okazję przez grupę doświadczonych zawodników z Włoch oraz profesjonalnego trenera ze Szwajcarii — panią Erikę Mesmer — pokazała się z bardzo dobrej strony, swoją walecznością, charakterem, a także coraz większymi umiejętnościami zdobywając sympatię i szacunek pozostałych drużyn. Rozwój sportowy naszych drużyn znalazł swoje odzwierciedlenie na boisku.

Bardzo młoda doświadczeniem reprezentacja żeńska dzielnie walczyła ze wszystkimi drużynami, nieznacznie tylko ulegając drużynie Niemiec, 48:41. Podobnie polska drużyna męska, która po zaciętej walce uległa naszym zachodnim sąsiadom 57:48. Jedną z największych niespodzianek całego turnieju okazał się emocjonujący mecz naszej reprezentacji z drużyną gospodarzy turnieju, Great Britain Lions, zakończony historycznym remisem, 60:60. Mistrzostwo Europy wywalczyła Szwajcaria, której obie reprezentacje obroniły tytuły sprzed dwóch lat.