Emocje związane z pierwszą kolejką Mistrzostw Polski 16/17

Emocje związane z pierwszą kolejką Mistrzostw Polski 16/17 powoli opadają. Czas na podsumowania i podziękowania tak samo ważne jak i sam turniej.

Dziękujemy niezastąpionym wolontariuszom!!! Byli świetni i dzięki nim mogliśmy uczestniczyć w turnieju.

W szeregach wolontariuszy znaleźli się:
Kamil Lebnicki, Weronika Pieper, Mewe Muras, Magda Rogowska, Magda Kubisa, Pan Kleszcz, Asia Kwiatkowska, Stanisław Rządzki, Mariusz Kowalczyk, Jakub Królikowski, Przemek Lichnowski, Bartek Wojciechowski, Magda Betkiewicz, Jakub Kuźmiński, Weronika Gortych.

Read more

Informacje o zbliżających się Mistrzostwach Starego Kontynentu!!!

Za kilka dni do czeskiego Jicina wyruszą polskie reprezentacje, żeby reprezentować biało-czerowne barwy!!! W piątek w drodze będzie młodzieżowa kadra do 15 roku życia, kilka dni później do Czech dojadą kadry seniorskie: męska i żeńska. To historyczny sukces dla polskiego tchoukballu, wysyłamy na Mistrzostwa Europy 3 drużyny!!! TAK!!!

Read more

Oficjalna tabela Mistrzostw Polski po pierwszej kolejce

Oficjalna tabela Mistrzostw Polski po pierwszej kolejce:
(punkty/nazwa/zdobyte/stracone)
1. 21 ptk. Ursus Rybnik (362/213)
2. 19 ptk. Ursus Rybnik Young (302/239)
3. 17 ptk. Warsaw Hornets (304/271)
4. 15 ptk. Old School Tchoukball Dinosaurs (279/306)
5. 13 ptk. Tchoukball SGH (299/310)
6. 11 ptk. Jelenie w Terenie Rybnik (289/301)
7. 9 ptk. Różanka (269/318)
8. 7 ptk. Drwale Ostrołęka (189/335)

Dzień reaktywacji Festiwalu Tchoukballu Plażowego

18.06.2016 Warto zapamiętać tę datę, bo to dzień reaktywacji Festiwalu Tchoukballu Plażowego. W Festiwalu wzięło udział 5 drużyn: Old School Tchoukball Dinosaurs, Tchoukball SGH w dwóch składach oraz Warsaw Hornets w dwóch składach). Świetna zabawa towarzyszyła zawodnikom i kibicom od początku rozgrywek aż do ich końca. Na rozgrywki składały się 2 rundy:
runda zasadnicza (system każdy z każdym) oraz runda finałowa (mecz finałowy oraz mecz o 3 miejsce).

Read more

Mistrzostwa Polski w formie ogólnopolskiej ligi !

Pierwszy raz w historii Mistrzostwa Polski w formie ogólnopolskiej ligi!!! Dwie kolejki, dwa miasta oraz dziesiątki zawodników z całego kraju.
Pierwsza kolejka: 19 listopada 2016 Warszawa
Druga kolejka: 20 maja 2016 Rybnik
Zapraszamy wszystkie polskie drużyny do uczestnictwa oraz kibiców do przyjścia i wspierania swoich klubów. Wszysto to w niesamowitej atmosferze fair play!!!

Read more

Radio - Aktywny -Tchoukball !

30 marca w Radio Aktywne Paweł Roszczyk i Aleksander Gortych opowiadali o tchoukballu, szkoleniach, drużynie narodowej oraz o Otwartych Mistrzostwach Polski. Podziękowania za zaproszenie i ciekawą rozmowę dla zespołu Radio Aktywne!!!
Najciekawsze były pytanie: co jest wyjątkowego dla nas w tchoukballu? Zastanawialiście się nad tym?

Historia pisze się na Waszych oczach! Różanka! Różanka! Różanka!

MISTRZOSTWA EUROPY W TCHOUKBALLU – HISTORYCZNY MOMENT
W dniu 29.07.2016 r. reprezentacja Polski Juniorów M15 w składzie: Armata Jan, Czerwonka Wojciech, Drygaś Arkadiusz, Drygaś Jakub, Konsur Konrad, Stefański Hubert, Strzępek Amelia, Szypuła Sebastian, Tęczar Katarzyna, Warchoł Jakub, pani Marcelina Strzępek, pan Przemysław Wojnarowski i pani Elżbieta Furtek (trener) wyrusza do czeskiego Jicina, aby tam reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w tchoukballu halowym.

Read more

EWC - Rybnik'16

Najlepsze klubowe drużyny Starego Kontynentu w Polsce? Tak, to możliwe! W ubiegły weekend (19-20 marca) odbył się w Rybniku turniej zwany w kuluarach "tchouballową ligą mistrzów". W European Winners’ Cup wzięło udział dwanaście najlepszych zespołów z Austrii, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz po raz pierwszy - "świeżo upieczony" mistrz Polski - Ursus Rybnik. Szybkie podania, ofiarne obrony i precyzyjne rzuty – było wszystko, czego kibic tchoukballa może tylko zapragnąć.  Ruck Tchouk Traiskirchen po raz piąty z rzędu okazał się bezkonkurencyjny.

Read more